Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Vývoz žumpy

Vyriešený
Prijatý: 31.08.2020
Zodpovedaný: 01.10.2020
Autor: Martina Nováková
Zodpovedal: Obec Zbehy

Podnet:

Dobrý deň p.starosta,
vzhľadom na situáciu okolo kanalizácie, ktorú nám sľubujú od r.2001, kedy sme sa do Zbehov prisťahovali by som navrhovala, aby obec obyvateľov, ktorí predložia potvrdenie o vývoze žumpy aspoň čiastočne kompenzovala túto platbu, ktorá je momentálne 55€ s DPH. Ďalšou možnosťou by bol vývoz žumpy fekálnym vozidlom, ktoré by bolo obecné a pre občanov, by zabezpečovalo vývoz za prevádzkové náklady, resp. výhodnejšie, aká je momentálna trhová cena za vývoz.
Podporili by ste občanov, ktorí sú zodpovední k životnému prostrediu a možno by sa k nám pridali aj tí občania, ktorí si žumpy vypúšťajú do záhrad resp.majú urobené trativody.
S pozdravom Martina Nováková


Odpoveď:

Dobrý deň, kanalizácia je problematika, ktorá zatial nemá žiadne jednoduché a ani jednoznačné riešnie. Pamätám si keď sme sa ešte pred volbami slolu rozprávali práve na túto tému a tiež sme spomínali aj možnosť odvozu žumpy pomocou vlastného(obecného) vozidla. Viem že takúto službu ponúkajú aj iné obce, no základným predpokladom je mať vybudovanú aspoň vlastnú čističku odpadových vôd kam by sa tieto odpadové vody odvážali. Keďže mi takú možnosť nemáme boli by sme nútený odvážať splašky na čističku do Nitri, a som myslím si že pri tomto spôsobe by takáto služba nebola pre obec rentabylná, nehovoriac o tom že by sme museli zakúpiť vlastný fekálny voz + náklady na prevádzku + šofér + poplatok za výpustenie na čistiarni.