Obec Zbehy
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Oznam o neuskutočnení plošného testovania v našej obci

Oznam o neuskutočnení plošného testovania v našej obci
Zrušenie testovania v našej obci nasledujúci víkend 

Vážení občania, 

obecný úrad oznamuje, že tento víkend sa v našej obci neuskutoční plošné testovanie antigénovými testami. Pre občanov, ktorí sa potrebujú preukázať testom v zamestnaní a pod. dávame to pozornosti zoznam mobilných odberových miest v Nitre ( treba si v zozname vyhľadať okres Nitra ). V niektorých MOM je možné využiť objednávkový systém, kde si po zadaní osobných údajov vyberiete konkrétny termín vykonia testu a spätne Vám príde sms správa o pridelenom čase testovania s číslom tzv. COVID-19-PASS s ktorým sa preukážete na mobilnom odberovom mieste, kde funguje objednávkový systém. Za pochopenie ďakujeme. 

Obec Zbehy tak koná v zmysle Komuniké Rady NR-ZMOS.

Zoznam mobilných miest 

https://www.nitra.sk/zobraz/obsah/33195

Testovanie pre obce v okrese Nitra

Mestá a obce v okrese Nitra dostali 5. januára pokyn zabezpečiť tri kolá celoplošného testovania na Covid-19. Starostovia v priebehu dvoch dní museli zabezpečiť odberové tímy, materiál, ochranné pomôcky a samozrejme odberné miestnosti.

Po skončení tretieho januárového kola sme spoločne, ako starostovia a primátori, vyzvali Vládu SR, predstaviteľov parlamentu i Okresný úrad Nitra, aby prípadné ďalšie celoplošné testovanie zabezpečili v spolupráci s Nitrianskym samosprávnym krajom, ktorý poskytuje zo zákona zdravotnú starostlivosť prostredníctvom zdravotníckych zariadení. K našej výzve sa postupne pridali mnohé ďalšie regióny naprieč Slovenskom.

Pre ilustráciu je potrebné povedať, že jeden deň testovania znamená päťdňovú prípravu pre všetkých pracovníkov obce a odberové tímy bez ohľadu na sviatok, víkend, dennú či nočnú hodinu. Zároveň je ochromené poskytovanie ostatných – pre život potrebných – služieb občanom, nehovoriac o finančnej záťaži na naše spoločné obecné peniaze. Našou povinnosťou je zabezpečiť vyše 4.200 zverených úloh v životných situáciách od narodenia až po odchod z tohto sveta. Vyzvali sme Vládu SR, aby si uvedomila, že naše obecné úrady nie sú nemocnicami a starostovia nie sú lekári, či zdravotné sestry. Tu v obciach nie je čas na hádky a priestor na zvolávanie tlačových konferencií či ukazovanie grafov. My zatiaľ ušijeme rúška, roznosíme nákupy dôchodcom a zoženieme dezinfekciu – realita ostatných 11 mesiacov.

Prikláňame sa k názoru odborníkov, že nárazové víkendové testovania s veľkým množstvom ľudí na jednom mieste sú skôr rizikom, ako prostriedkom na boj s pandémiou. Preto žiadame, aby bol v rámci nášho okresu bolo zriadených dostatok stálych odberných miest („MOM“), ktoré budú dostupné 7 dní v týždni a budú postupne rozmiestnené tak, aby boli v dosahu každému občanovi nášho okresu s tým, že sa z nich postupne stanú i vakcinačné centrá.

Mestá a obce poskytujú potrebnú súčinnosť v súvislosti s ich umiestňovaním na území okresu Nitra. Zoznam MOM spolu s možnosťou registrácie je možné nájsť na www.korona.gov.sk, prípadne www.korona.zzz.sk.

Sme tu pre Vás!