Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Nájomný byt

Vyriešený
Prijatý: 29.01.2024
Zodpovedaný: 07.02.2024
Autor: Anonym
Zodpovedal: Starosta obce

Podnet:

Dobrý deň len malá reakcia na nájomné byty (že vraj sociálne) tento názov my príde smiešny nakoľko bodovanie podľa ktorého je byt pridelený nemá vôbec nič spoločné zo sociálnym pojmom , tu nejde o potrebu o problém daných ľudí ktorý sú odkázaný na sociálny byt keďže manželský pár má hneď viacej bodov ako rozvedená alebo slobodná /vdova -mamička s deťmi .
Porozmýšľala by som nad iným bodovaním a nie hneď pri prvom odpáliť samostatného rodiča .To si nemusel ani žiadosť dávať ,načo splní všetky požiadavky čo ste si zadali keď aj tak je to na konci len o bodovaní .
Pekný deň


Odpoveď:

Obecné nájomné byty sú spolufinancované zo ŠFRB a pojem sociálne bývanie stanovený určením výšky príjmu domácnosti, kde sú podmienky minimálneho a maximálneho mesačného príjmu stanovené zákonom č. 443/2010 Z.z. Zákon o dotáciách na rozvoj bývania a o sociálnom bývaní.  Obec ako vlastník pozemku, na ktorých sa bytové domy nachádzajú , stanovuje bodové kritériá prostredníctvom obecného zastupiteľstva a príslušného VZN.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.