Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Cesta na Novú Domovinu od multifunkčného ihriska

Vyriešený
Prijatý: 27.08.2023
Zodpovedaný: 28.08.2023
Autor: Anonym
Zodpovedal: Starosta obce

Podnet:


Prosíme o kompletnú opravu/rekonštrukciu a ak je to možné, aj rozšírenie cesty smer od multifunkčného ihriska na Novú Domovinu. Cesta je úzka, resp. parkujú na nej autá, ktoré by mali stáť vo svojich dvoroch a garážach, pretože ľudia ich majú pri svojich domoch, ale napriek tomu stoja na ulici a mnohokrát je to až veľmi nebezpečné, keď sa snažíme obiehať zaparkované auto a z dvora Vám vybehne auto alebo dieťa, ktoré kvôli zaparkovanému autu ani nevidíte. Najhoršia situácia, až nebezpečná, je na križovatke, kde sa napája cesta zdola (radová zástavba), autá stoja doslova v križovatke.
Takisto, celá cesta sa len po zime zapláta, ale výmoly sa znova a znova prehĺbia, rozšíria alebo vzniknú nové po dažďoch. Nie na jednom aute sme už mali zničené tlmiče a to nehovorím o defekte. Veľakrát si my, obyvatelia ulice, sami nosíme štrk a snažíme sa zahádzať jamy na ceste. Myslíme si, že obci záleží na rozvoji , čo aj vidieť za posledné roky, a vidíme aj stavebný boom" na Novej Domovine. Je nám však ľúto, že od začiatku ako tu bývame (12 rokov), je cesta stále v horšom stave. Neuvažuje sa aj nad prepojenim cesty na cestu smerujúcu na Andač (nemuseli by sme obiehať autá zaparkované a blokujúce prejazd na ceste do našich domovov? Ďakujem za odpoveď.


Odpoveď:

 Dobrý deň, myslím že Vás aspoň z časti poteším. momentálne máme spracovaný projekt rekonštrukcie celej cesty aj s napojením na štátnu cestu v smere na Andač. V projekte sa počíta s rozšírením komunikácie s výstavbou chodníka a riešením odvodnenia celej komunikácie. Následne po dohode s vlastníkmi pozemkov na konci domovina aj s prepojením ciest. Tento rok je na pláne rekonštrukcia konca domoviny , kde cesta prakticky nie je, a rozšírenie úseku cesty od Marečkových po Johančíkových, samozrejme ideálne by bolo zrekonštruovať hneď všetko ale to si z finančného hľadiska dovoliť nevieme , Ďakujem za pochopenie, ak bude treba viacej informácií som k dispozícií na obecnom úrade. 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.