Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Retarder

Vyriešený
Prijatý: 03.07.2020
Zodpovedaný: 07.07.2020
Autor: Jano
Zodpovedal: Obec Zbehy

Podnet:

Dobrý deň. Podávam podnet na spomalovac v lokalite Novo Sadska cesta. Nakoľko je to rovná cesta, tak vodiči tade jazdia vysokou rychlosťou a ohrozujú nás ostatných,ktorý tam bývame. Policia tam hliadkuje sporadicky a keď niekoho chytia tak odídu. Ďakujem


Odpoveď:

Dobrý deň, cesta v smere na Nové Sady patrí VUC Nitra, a teda je pod správou Regionálnej správy a údržby ciest Nitra, z čoho vyplýva, že jediný kto môže vykonávať údržbu alebo inštalovať nové zariadenia je práve RSÚC Nitra.  Predmetná cesta je cesta III. triedy a aj keď nie som odborník myslím, že umiestniť klasický priečny spomaľovač sa na túto cestu nemôže. V minulosti bola úvaha aj nad vybodovaním spomaľovača v pozdĺžnom smere hneď za posledným domom tak ako to je možno vidieť vo viacerých obciach v Topoľčianskom okrese, samozrejme všetko je závislé na financiách. Pevne verím, že situáciu aspoň čiastočne vyrieši vybudovanie chodníka. 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil.