Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Retarder

Vyriešený
Prijatý: 03.07.2020
Zodpovedaný: 07.07.2020
Autor: Jano
Zodpovedal: Obec Zbehy

Podnet:

Dobrý deň. Podávam podnet na spomalovac v lokalite Novo Sadska cesta. Nakoľko je to rovná cesta, tak vodiči tade jazdia vysokou rychlosťou a ohrozujú nás ostatných,ktorý tam bývame. Policia tam hliadkuje sporadicky a keď niekoho chytia tak odídu. Ďakujem


Odpoveď:

Dobrý deň, cesta v smere na Nové Sady patrí VUC Nitra, a teda je pod správou Regionálnej správy a údržby ciest Nitra, z čoho vyplýva, že jediný kto môže vykonávať údržbu alebo inštalovať nové zariadenia je práve RSÚC Nitra.  Predmetná cesta je cesta III. triedy a aj keď nie som odborník myslím, že umiestniť klasický priečny spomaľovač sa na túto cestu nemôže. V minulosti bola úvaha aj nad vybodovaním spomaľovača v pozdĺžnom smere hneď za posledným domom tak ako to je možno vidieť vo viacerých obciach v Topoľčianskom okrese, samozrejme všetko je závislé na financiách. Pevne verím, že situáciu aspoň čiastočne vyrieši vybudovanie chodníka. 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.