Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

VIANOČNÉ MESTEČKO A PRIVÍTANIE MIKULÁŠA SPOJENÉ S OBECNOU ZABÍJAČKOU

Dátum: 21.11.2023
Autor: Obec Zbehy
Počet videní: 1949
4 min. čítania
VIANOČNÉ MESTEČKO A PRIVÍTANIE MIKULÁŠA SPOJENÉ S OBECNOU ZABÍJAČKOU

Pozvánka na 2.ročník VIANOČNÉHO MESTEČKA v našej obci 

Obec Zbehy v spolupráci s Komisiou pre kultúru a šport a miestnymi organizáciami pozýva všetky deti, rodičov aj starých rodičov na 2.ročník podujatia s názvom VIANOČNÉ MESTEČKO A PRIVÍTANIE MIKULÁŠA SPOJENÉ S OBECNOU ZABÍJAČKOU, ktoré sa uskutoční v sobotu 09.decembra v areáli hádzanárskeho ihriska so začiatkom o 14,00 hod. 

Bližšie informácie k podujatiu:

Mikulášske balíčky sa budú rozdávať formou lístkového systému. Každé dieťa, ktoré navštevuje MŠ a ZŠ Zbehy dostane lístok od učiteľa. Lístky pre ostatné deti vo veku od 1 do 12 rokov ( sem patria deti, ktoré ešte nenavštevujú MŠ a deti, ktoré navštevujú MŠ alebo ZŠ mimo Zbehov ), ktoré majú trvalý a prechodný pobyt v obci Zbehy/Andač, budú k dispozícii na obecnom úrade a to od 22.11. – 06.12. 2023 počas stránkových hodín obecného úradu. V prípade záujmu bude pre deti a rodičov z Andača  na podujatie zabezpečený dovoz aj odvoz obecným mikrobusom, avšak je potrebné, aby sa prípadní záujemcovia nahlásili na obecnom úrade na t.č. 0904 006 978 alebo mailom na obec@zbehy.sk. a to do 06.12. 2023.  Odchod autobusu do Zbehov by bol od kultúrneho domu v čase o 14,00 hod. Naspäť by odchádzal mikrobus zo Zbehov cca o 19,00 hod.  V mestečku budú k dispozícii stánky s tradičnými vianočnými výrobkami a dekoráciami, ako aj stánky, ktoré budú patriť ZŠ a MŠ, ale aj niektorým organizáciám pôsobiacim v našej obci. Výťažok z predaja týchto stánkov bude určený pre ich potreby. Okrem týchto stánkov si v mestečku budete môcť zakúpiť napr. oblátky, vianočné vence, vianočné ozdoby, med a výrobky z medu, pečené gaštany, cukrovinky, hačkované hračky a deky, hačkované ozdoby, varené víno a mnohé iné.  Tento rok sme si pre vás pripravili aj OBECNÚ ZABÍJAČKU, ktorá sa začne už od 7,00 hod. a to rozrábkou jatočných bravčových polovíc. Hotové výrobky bude možné ochutnať od 14,00 hod. Tešiť sa tak môžete na zabíjačkové špeciality ako klobásky, hurky, podbradok, či zabíjačkovú kašu, ale aj kapustnicu, čaj, punč i vianočné pečivo.

Príďte podporiť naše miestne organizácie!

 

ORIENTAČNÝ PROGRAM:

14,30 h. Otvorenie vianočného mestečka

15,00 – 15,30 h. Vystúpenie detí z MŠ Zbehy

15,30 – 16,00 h. Vystúpenie detí zo ZŠ Zbehy

16,00 – 16,30 h. Vystúpenie DFS Pelikánik

17,00 h. Príchod Mikuláša s pomocníkmi

 

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ!

 

SO SVOJOU ÚČASŤOU NA TOMTO PODUJATÍ SÚHLASÍTE SO SPRACOVANÍM A ZVEREJNENÍM OBRAZOVÝCH MATERIÁLOV A VIDEOZÁZNAMOV Z TOHTO PODUJATIA!

Plagát-mestečko-2023_(3)