Voľby do Národnej rady SR 2020

v

Fotogaléria

Posledná pridaná fotografia

Posledná pridaná fotografia

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 2
DNES: 610
TÝŽDEŇ: 2628
CELKOM: 468549

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

ZARIADENIA SPOLOČENSKÉHO, KULTÚRNEHO A ŠPORTOVÉHO ŽIVOTA

Typ: ostatné
.

Kultúrne zariadenia

Pre kultúrnu činnosť v obci nie je vhodný a kapacitne dostačujúci objekt.  Terajšie osvetové strediská sú staré objekty a ich technický stav je nevyhovujúci. Vyžadujú rekonštrukciu. V obci sa nachádzajú celkovo tri kultúrne domy – dva v Zbehoch a jedna v časti Andač.  Plánuje sa rekonštrukcia kompletná kultúrneho domu nachádzajúceho sa v Zbehoch na ihrisku .

V obci sú tri knižnice, dve obecné a jedna školská.  Jedna obecná knižnica je umiestnená v Zbehoch na obecnom úrade , druhá v Andači.  Knižný fond predstavuje 5000 výtlačkov.

 

Športové zariadenia

V obci roku 1973 dali do užívania kultúrno-športovú halu, ktorú brigádne stavala celá dedina. Športový areál je vybudovaný na východnom okraji obce – jeho súčasťou bolo futbalové ihrisko, tréningové ihrisko, hádzanárske ihrisko s malou tribúnou, sociálnym zariadením, nachádzala sa tu aj ubytovňa a reštaurácia. Vzhľadom na rok výstavby, športový areál je vo nevyhovujúcom technickom stave, vyžaduje rekonštrukciu.

Pri obecnom úrade sa nachádza ešte jedno hádzanárske ihrisko, ktoré je tiež potrebné obnoviť.

Obyvateľom obce je k dispozícii aj motokrosová dráha a jedna skatebordová rampa, ktorá sa plánuje rozšíriť.

Športová strelnica pre dlhé palné zbrane, ktorá sa v obci tešila veľkej popularite, je v súčasnosti kvôli hluku zavretá, nakoľko patrí medzi záujmové objekty ochrany prírody a krajiny s výskytom chránených druhov vtáctva.

Futbal má v obci dlhoročnú tradíciu a veľa fanúšikov. V obci sú až tri futbalové družstvá: žiacke, dorastové a dospelé. Futbalové zápasy sú zároveň sú verejnosťou obľúbené.

 


Vytvorené: 3. 8. 2015
Posledná aktualizácia: 8. 9. 2016 09:16
Autor: Ing. Adam Žákovič